вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna prędko się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Podczas gdy konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji zatem służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий